DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Sağanak Yağışlı

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı
58
A+
A-

Özel Güvenlik Görevlileri bu yazımızda sizlere Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı hakkında bilgiler vereceğiz.

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Bölge Müdürlüğümüze tabloda dağılımı yapılan şekilde 10 adet “Sürekli İşçi” alınacaktır.

İlan şartlarını taşıyan adaylar; 10 Ağustos 2020 tarihine kadar esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Çalıştırılacağı Hizmet Türü/Meslek

Unvanı

Personel Sayısı

İşe Alım Yöntemi

Özel Şartlar

Silahlı Güvenlik Görevlisi Sürekli İşçi 8 Noter Kura Çekimi ve Sözlü Sınav – En az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olup, 5188 sayılı kanun gereği silahlı özel güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olmak (son başvuru tarihi itibariyle en az 6 (altı) ay geçerlilik süresi olan).
– Başvurunun son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak
– Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak
– Güvenlik işi yapmaya engel sağlık sorunu olmamak, sağlık durumunu Sağlık Kurulu Raporu (heyet) ile belgelemek
– İlk ilan tarihi itibariyle Sivas İlinde (merkez ve ilçeler) ikamet ediyor olmak
– Boy uzunluğu erkeklerde en az 167 cm, kadınlarda 160 cm olmak
– Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı ceza almamış ve bu suçlardan dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma kovuşturma bulunmamak.
Temizlik Görevlisi Sürekli İşçi 2 Noter Kura Çekimi ve Sözlü Sınav – En az ilköğretim en fazla ortaöğretim (lise ve dengi) okul mezunu olmak.
– Başvurunun son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak
– İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine engel durumu olmamak
– Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında iç ve dış mekânda temizlik hizmeti, bahçe bakım ve peyzaj işçiliği yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak
– İlk ilan tarihi itibariyle Sivas İlinde (merkez ve ilçeler) ikamet ediyor olmak

GENEL ŞARTLAR

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- Başvurunun son günü itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

4- Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmamak (fiilen yapmış, muaf veya tecilli olmak).

5- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

6- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

KURA İŞLEMLERİ VE ESASLARI

1- Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 13.08.2020 günü saat 10:00 da Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi konferans salonunda noter huzurunda yapılacaktır.

2- Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecektir. Noter tarafından, açık işçi sayısının dört katı oranında asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Asil ve yedek adaylara ilişkin liste Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) ilan edilecektir.

3- Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

4- Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Not: İlan detaylar İŞKUR sitesinden ve www.vgm.gov.tr internet adresinden görülebilir.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.