Özel Güvenlik 82. Temel ve 58. Yenileme Eğitim Sınav Tarihi Değişti.

ozelguvenlik
Mayıs 26, 2019

Özel Güvenlik Adayları, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından açıklanan Özel Güvenlik 82. Temel ve 58. Yenileme Eğitim Sınav Tarihi Değişti. hakkında bilgiler vereceğim.

Özel Güvenlik 82. Temel ve 58. Yenileme Eğitim Sınav Tarihi Değişti.

Özel Güvenlik 82. Temel ve 58. Yenileme Eğitim Sınav  Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 23 Haziran 2019 tarihinde Pazar günü saat 10:00’da yapılacağı duyurulmuştu.

Yüksek Seçim Kurulunun aldığı kararda İstanbul seçimlerin 23 Haziran‘da tekrarlanması sebebi ile aynı tarihe denk gelen Özel Güvenlik 82. Temel ve 58. Yenileme Eğitim Sınavı, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı sınav tarihini değiştirerek bir hafta sonraya yani 30 Haziran Pazar gününe ertelenmiştir. 30 Haziran Pazar Günü dikey geçiş sınavının olması sebebiyle sınav saati öğleden sonra 14.30 alınmıştır.

Sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar dileriz.

Özel Güvenlik 82. Temel ve 58. Yenileme Eğitim Sınav Tarihi Değişti

ÖZEL GÜVENLİK 82. TEMEL EĞİTİM VE 58. YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI’NA AİT

SINAV TALİMATI

Sınav Takvimi

17 Mayıs 2019 :Kursiyerlerin, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimini bitirmesi gereken son tarihtir. Bu tarihe kadar eğitimini tamamlamış olan kursiyerler, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimi sınavına girmeye hak kazanacaktır.

24 Mayıs 2019:Eğitimini tamamlayan adayların sınav ücretini yatıracağı ve ücretlerini yatıran aday listelerinin İl Emniyet Müdürlüklerine bildirileceği son tarihtir.

31 Mayıs 2019:İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personelince, sınav ücreti yatıran aday listelerinin Özel Güvenlik Otomasyon Sistemine (ÖGNET) veri girişi yapılacağı son tarih tarihtir.

05-09 Haziran 2019 :Sınava girecek adayların yerleştirme işlemlerinin yapılacağı tarih aralığıdır.

21 Haziran 2019:Yazılı ve uygulamalı sınavda, illerde görev alacak personel sayısının belirlenip illere gönderilmesinin planlandığı tarihtir.

24-30 Haziran 2019 :Soru Basım Komisyonu’nun kapalı devre sisteminde görev alacağı tarih aralığıdır.

27 Haziran 2019 :Kuryelerin sınav evrakını dağıtıma başlayacağı tarihtir.

30 Haziran 2019:Yazılı sınavın yapılacağı tarihtir. (Pazar günü, saat 14.30)

01-14 Temmuz 2019:Uygulamalı atış sınavı yapılarak, atış puanlarının ÖGNET’e veri girişlerinin yapılacağı tarih aralığıdır.

03 Temmuz 2019 :Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının yayınlanmasının planlandığı tarihtir.

19 Temmuz 2019:Sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

22-26 Temmuz 2019    :Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresidir. Otomasyon projesi öğrenci uygulamasının aktif olması halinde başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve bahse konu uygulamanın aktif olmaması halinde İl Emniyet Müdürlüklerince ÖGNET’e itiraz kayıtlarının yapılacağı tarih aralığıdır.

27-29 Temmuz 2019:Yazılı sınav sonuçlarına itirazların değerlendirileceği tarih aralığıdır.

30 Temmuz 2019:Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.


84. Özel Güvenlik Sınavı
20 Ekim 2019

Özel Güvenlik adayları, bu yazımda sizlere Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi Dersleri Neler? Ders Saatleri sorusunu cevaplamaya çalışacağım. Silahsız Öz... Devamı

Özel Güvenlik adayları, bu yazımda sizlere Özel Güvenlik Dersleri ve Ders Saatleri Hakkında Her Şey sorusunu cevaplamaya çalışacağım. Özel Güvenlik D... Devamı

Özel Güvenlik adayları, bu yazımda sizlere Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi Dersleri Neler? Ders Saatleri sorusunu cevaplamaya çalışacağım. Silahlı Özel... Devamı

Özel Güvenlik adayları, bu yazımda sizlere Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Askerlik Şartı Var Mı?  sorusunu cevaplamaya çalışacağım. Özel Güvenlik... Devamı

Özel Güvenlik adayları, bu yazımda sizlere Özel Güvenlik Sıkça Sorulan Sorular  sorusunu cevaplamaya çalışacağım. Özel Güvenlik Sıkça Sorulan Sorular... Devamı

Özel Güvenlik adayları, bu yazımda sizlere Özel Güvenlik Görevlileri Görevleri Dışında Silah Taşıyabilirler Mi?  sorusunu cevaplamaya çalışacağım. Öz... Devamı