DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Mevzi Sağanak

İskenderun Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

İskenderun Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı
326
A+
A-

Özel Güvenlik Görevlileri bu yazımızda sizlere İskenderun Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı hakkında bilgiler vereceğiz.

İskenderun Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

İskenderun Teknik Üniversitesinin tüm iş yerlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.
Sürekli işçi kadrolarına ilişin ilan, İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır.
Başvuru şartlarını taşıyan adaylar İŞKUR internet sitesinden 19.06.2020 – 23.06.2020 tarihleri arasında online olarak veya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Hatay-İskenderun Hizmet Merkezine şahsen başvurularak yapılacaktır.

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPILACAK KADROLARIN DAĞILIM VE NİTELİKLERİ

MESLEK
ADI
UNVAN ADET ÇALIŞTIRILACAK
BİRİM
YÖNTEM ÖZEL ŞARTLAR
Güvenlik Görevlisi Sürekli İşçi 2
Erkek
3 Üniversitenin Tüm İşyerleri Kura/Sözlü Mülakat 1- Geçerli Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına, Belgesine sahip olmak.
2-Üniversitenin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak. Bunun yanında 5188 sayılı kanunda belirtilen sağlık şartlarına haiz olmak. 3- En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Devriye gezilmesi için zaruridir.)
4- Hatay il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
1
Bayan
Elektrikçi (Genel) Sürekli İşçi 1 Üniversitenin Tüm İşyerleri Kura/Sözlü Mülakat 1- Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen kurumlardan alınmış olan Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak veya alanında Ustalık Belgesine sahip olmak.
2-5 (Beş) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak. (Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü veya bonservis ile belgelemek)
3-Üniversitenin tüm işyerlerinde iç ve dış mekânda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engeli bulunmadığını belgelemek.
4- Hatay il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
İnşaat İşçisi Sürekli İşçi 1 Üniversitenin Tüm İşyerleri Kura/Sözlü Mülakat 1-Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen kurumlardan alınmış olan İnşaat İşçisi Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak.
2-Üniversitenin tüm işyerlerinde iç ve dış mekânda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engeli bulunmadığını belgelemek.
3- Hatay il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

I – GENEL ŞARTLAR

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:
1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde https://esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet
merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

II – ÖZEL ŞARTLAR

1. Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması,
2. Adayların başvurunun son günü itibariyle duyuruda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması,
3. Askerlik ile ilişiği olmamak.(yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.)

III – BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 19.06.2020 – 23.06.2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden elektronik (online) olarak başvuru yapabilirler.

IV – ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELERİN TESLİMİ VE BAŞVURULARIN İNCELENMESİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’dan alınan başvuru sahiplerinin isimlerinin yer aldığı listeler https://iste.edu.tr/duyuru-merkezi internet adresinde ilan edilecek olup, kura çekiminden önce adayların ilan şartlarını taşıyıp taşımadıklarının tespit edilebilmesi amacıyla istenilen belgeler, 25.06.2020 ile 30.06.2020 tarihleri arasında İskenderun Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim edilecektir.
Kura çekimine katılmaya hak kazanan adayların tabloda özel şartlar kısmında belirtilen belgelere ek olarak aşağıdaki belgeleri teslim etmesi gerekmektedir.
1) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
2) İkametgah Belgesi (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir.),
3) Adli Sicil Belgesi (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir.),
4) Erkek adaylar için Askerlik belgesi (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir.),
5) Güvenlik Görevlisi olarak başvuru yapan adaylardan temel eğitim belgesi,
6) Özel güvenlik kimlik kartı.(5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanunun 14’üncü maddesinde belirtilen özel güvenlik temel eğitimin başarıyla tamamlamış olmak, özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.) (Özel güvenlik kimlik kartının belge teslim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olmak.)

V – KURA İŞLEMLERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından isimleri bildirilen adaylardan, başvurmuş oldukları meslek kolu için aranan şartları taşıdığı belirlenenler arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için 07.07.2020 Salı günü saat 12:00’da İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Konferans Salonunda noter huzurunda kura çekim işlemi yapılacaktır. Kura çekimi işlemine Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uyulmak kaydıyla sınırlı sayıda başvuru sahibi alınacaktır. Kura tarihi, saati ve yeri ile ilgili herhangi bir değişiklik olması durumunda yeni kura tarihi https://iste.edu.tr/duyuru-merkezi internet adresinde duyurulacaktır.
Kura sonucu belirlenen adaylar https://iste.edu.tr/duyuru-merkezi internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

VI – GERÇEĞE AYKIRI BEYAN

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.
Sürekli işçi alımı sürecinde tüm duyurular İskenderun Teknik Üniversitesi’nin https://iste.edu.tr/duyuru-merkezi internet adresinden yapılacak olup, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
İlanen duyurulur.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.