DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7°C
Karla Karışık Yağmur

Giresun Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

Giresun Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı
159
A+
A-

Özel Güvenlik Görevlileri bu yazımızda sizlere Giresun  Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı hakkında bilgiler vereceğiz.

Giresun Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere; 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.

Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞ-KUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 15.06.2020 – 19.06.2020 tarihleri arasında online olarak veya Giresun İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen başvurularak yapmaları gerekmektedir. İlanen duyurulur.

KONTENJAN DAĞILIMI

MESLEK KODU GÖREV YAPACAĞI BİRİM KADRO SAYISI ÖĞRENİM DURUMU İSTİHDAM YÖNTEMİ
TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALUCRA TURAN BULUTÇU MESLEK YÜKSEKOKULU VE
YERLEŞKELERİ
1 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
TEMİZLİK GÖREVLİSİ DERELİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
TEMİZLİK GÖREVLİSİ GÖRELE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ VE GÖRELE UYGULAMALI BİLİMLER
YÜKSEKOKULU
2 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
TEMİZLİK GÖREVLİSİ ŞEBİNKARAHİSAR TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU VE ŞEBİNKARAHİSAR SOSYAL BİLİMLER MESLEK
YÜKSEKOKULU
3 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
TEMİZLİK GÖREVLİSİ TİREBOLU MEHMET BAYRAK MESLEK YÜKSEKOKULU VE
YERLEŞKELERİ
1 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
TEMİZLİK GÖREVLİSİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ
İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
1 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
GÜVENLİK GÖREVLİSİ GÖRELE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ VE GÖRELE UYGULAMALI BİLİMLER
YÜKSEKOKULU
2 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
GÜVENLİK GÖREVLİSİ TİREBOLU MEHMET BAYRAK
MESLEK YÜKSEKOKULU VE YERLEŞKELERİ
1 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALUCRA TURAN BULUTÇU
MESLEK YÜKSEKOKULU VE YERLEŞKELERİ
1 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV
GÜVENLİK GÖREVLİSİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE
BAŞKANLIĞI
4 EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KURA VE SÖZLÜ SINAV

I-GENEL AÇIKLAMALAR VE BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

6. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7. Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu (Ruhsal ve fiziksel) olmamak.

8. Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.

9. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

10. Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak.

11. Her aday, İŞKUR’da yayınlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

12. Başvurularda adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. Son 6 aydır işgücü talebinin açık olduğu ilçede ikamet edenlerin başvuruları geçerli kabul edilecektir.

13. İlan edilen kadrolara başvuru sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edecektir. 2 (iki) ay deneme süresi olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin feshedilecektir.

14. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

15. Diğer hususlarla ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilecektir.

II- ÖZEL ŞARTLAR

A) Temizlik Görevlisi İçin Aranan Özel Şartlar
1. Son başvuru tarihi itibariyle 50 yaşından gün almamış olmak.
2. En az ilköğretim mezunu olmak.
B) Güvenlik Görevlisi İçin Aranan Özel Şartlar
1. Son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak.
2. En az ilköğretim mezunu olmak.
3. 5188 sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.
4. 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait, görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak.
5. 8 veya 12 saatlik vardiyalı sistemde Üniversitenin tüm yerleşkelerinde dış mekânda çalışmaya engel durumu olmamak.

III- GERÇEĞE AYKIRI BEYAN

Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenlerin başvuruları ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunarak yerleşenlerin atamaları yapılmayacaktır. Sehven yapılmış olsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

IV- KURA İŞLEMLERİ VE SÖZLÜ SINAV

1. Kura usulü ile işe alımlarda kura çekimi, mevzuatına uygun olarak noter huzurunda 29.06.2020 Pazartesi günü saat 10:00’da Üniversitemiz Şehit Ömer Halis Demir Konferans salonunda yapılacaktır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecektir. Ancak, kura çekimini izlemek isteyen aday sayısının salon kapasitesinden fazla olması durumunda salon kapasitesinin elverdiği oranda aday kura çekim salonuna alınacaktır.
2. Sözlü sınava alınacak asıl adayların listesi açık iş sayısının dört katı, öncelik hakkına sahip olanların dört katı olarak kura çekimi sonucu belirlenir. Kura ile ayrıca aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste oluşturulur.
3. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 nci maddesinin 1 inci fıkrasına göre kura sonucu belirlenen adaylara sözlü sınav yapılacaktır.
4. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan asıl ve yedek adayların listesi, sözlü sınavın gün/saat/yeri, itiraz sonuçları ile diğer her türlü duyurular Üniversitemizin internet sitesinde (www.giresun.edu.tr) duyurulur. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.
5. Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin mesleki bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacaktır.
6. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir.

7. Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav komisyonunca 100 tam puan üzerinden; genel görünüş, genel davranış, iletişim ve ifade etme yeteneği alanında toplamda 50 puan, istihdam edilecekleri alanla ilgili olarak da mesleki yeterlilik alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirileceklerdir. Sözlü Sınavda yüz üzerinden en az 60 puan alanlar başarılı sayılacaktır.
8. Başarı puanının eşitliği halinde sırasıyla; yaşı büyük olan adaya, yaşlarının aynı olması halinde mezuniyet tarihi itibariyle mezuniyet tarihi önce olan adaya öncelik verilmek suretiyle başarı sıralaması belirlenecektir.
9. Sözlü sınava katılmayan asıl aday yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle devam edilecektir.
10. Sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.
11. Sözlü sınavda başarılı olup da işe başlamayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.
12. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.
13. Sınavda başarı göstererek atamaya hak kazanan adaylardan; doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini takiben 30 (Otuz) gün içinde göreve başlamaları sağlanacaktır.
14. Yapılan sınavlar sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar Üniversitemizin internet sitesinde (www.giresun.edu.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini belirtilen internet adresinden takip etmeleri önem arz etmektedir.
15. Sözlü Sınav sonucuna göre belirlenen asıl adaylardan görevine başlamayanların, deneme süresi içerisinde iş akdi fesih edilenlerin, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine sözlü sınav sonucu yedek olarak belirlenen listenin ilk sırasındaki adaydan başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.
16. Adaylar, sözlü sınav sonuçların açıklanmasından itibaren 3 (üç) iş günü içinde sınav sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini sınav kuruluna sunulmak üzere Giresun Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı evrak birimine yazılı olarak verebilir. Yapılan itirazlar, ivedi olarak Sınav Kuruluna ulaştıktan sonra 2 (İki ) iş günü içinde karara bağlanır. Nihai karar itiraz sahibine yazılı olarak (iadeli taahhütlü posta ile) bildirilir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla, posta veya e-posta yoluyla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

V- ATANMAYA HAK KAZANAN ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2. İkametgah belgesi.
3. 2 adet vesikalık fotoğraf
4. Adli Sicil Belgesi (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)
5. Diploma veya mezuniyet belgesi (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)
6. SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)
7. Adli Sicil Kaydı (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

8. Erkek adaylar için terhis belgesi (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)
9. Öncelik hakkına sahip olanların, öncelikli durumlarını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi
10. 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (İlgili ilana başvuranlar için)
11. Atamaya hak kazanılan mesleği yapmaya herhangi bir engeli bulunmadığına dair tam teşekküllü hastaneden alınmış Sağlık Kurulu Raporu
12. Güvenlik Görevlisi için; özel güvenlik kimlik kartı.(5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair Kanunun 14’üncü maddesinde belirtilen özel güvenlik temel eğitimin başarıyla tamamlamış olmak, özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.) (Özel güvenlik kimlik kartının belge teslim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olmak.)

SÜREKLİ İŞÇİ ALIM SINAVINA İLİŞKİN TAKVİM
TARİH YER SAAT
Başvuru Tarihi 15-19 Haziran 2020 Giresun İş Kurumu İl Müdürlüğüne/
Hizmet Merkezine
Noter Kura Tarih/Yer/Saat 29 Haziran 2020 Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halis Demir Konferans Salonu 10:00
Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Asil ve Yedek Adayların İlan Tarihi 01 Temmuz 2020 www.giresun.edu.tr
Sözlü Sınav Tarih/Yer/Saat İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Görele Güzel Sanatlar Fakültesi, Görele UBYO., Tirebolu Mehmet
Bayrak MYO.
06 Temmuz 2020 Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi A-Blok Öğrenci Girişi Güre Yerleşkesi Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî
Konferans Salonu
10:00
Şebinkarahisar Teknik MYO., Şebinkarahisar Sosyal MYO., Alucra Turan Bulutçu MYO., Dereli MYO. 07 Temmuz 2020 Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi A-Blok Öğrenci Girişi Güre Yerleşkesi Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî
Konferans Salonu
10:00
Sözlü Sınav Açıklama Tarihi 09 Temmuz 2020 www.giresun.edu.tr
Asil ve Yedek Adayların Belge Teslim Tarih/Yer 20 Temmuz 2020 Giresun Üniversitesi Personel
Daire Başkanlığı

Bilgi İçin: Giresun Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı

0454 310 10 60 / 0454 310 11 60 / 0454 310 11 64 / 0454 310 11 61a


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.