DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 4°C
Kar Yağışlı

Akdeniz Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı
121
A+
A-

Özel Güvenlik Görevlileri bu yazımızda sizlere Akdeniz Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı hakkında bilgiler vereceğiz.

Akdeniz Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır.

PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI
Çalıştırılacağı
Hizmet Türü
Kadro
Sayısı
Öğrenim
Durumu
Yaş
Sınırı
Özel Koşullar Yöntem
Bakım ve Onarım Hizmetleri (Marangozluk İşleri) 1 En az Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak 18-35 1. Erkek olmak,
2. En az Endüstri Meslek Liselerinin Mobilya ve Dekorasyon bölümünden mezunu olmak,
3. Ustalık belgesine sahip olmak,
4. Bakım ve onarım hizmetlerini yürütmesine engel durumu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir).
Noter Kurası + Sözlü Mülakat
Koruma ve Güvenlik Hizmetleri 9 En az Ortaöğretim (lise ve dengi) mezun olmak 18-35 1. En az bir ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olup, 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına (silahlı/silahsız) sahip olmak,
2. Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartının son başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresinin en az 6 (altı) ay olması,
3. Erkek adaylarda en az 170 cm, kadın adaylarda en az 160 cm boyunda, olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15 kilodan az ya da fazla olmamak. (Sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.)
4. Üniversitemize bağlı merkez ve ilçe birimlerinde görevlendirilmeyi ve vardiyalı çalışmayı kabul etmek.
5. Koruma ve güvenlik hizmetlerini yürütmesine engel durumu olmamak (kazanan adaylardan tam teşekküllü Sağlık Kurulu (Heyet) Raporu
istenecektir).
Noter Kurası + Sözlü Mülakat
Temizlik Hizmetleri 14 En az ilköğretim, en çok ortaöğretim (lise ve dengi) mezun olmak 18-40 1. Temizlik hizmetlerini yürütmesine engel olacak sağlık sorunu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir).
2. Üniversitemiz iç ve dış mekanlarında
çalışmayı kabul etmek,
Noter Kurası + Sözlü Mülakat
Temizlik Hizmetleri (Kumluca) 1 En az ilköğretim, en çok ortaöğretim (lise ve dengi) mezun olmak 18-40 1. İlan tarihi itibariyle Antalya İli Kumluca İlçesinde ikamet ediyor olmak,
2. Temizlik hizmetlerini yürütmesine engel olacak sağlık sorunu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir).
3. Üniversitemiz iç ve dış mekanlarında
çalışmayı kabul etmek,
Noter Kurası + Sözlü Mülakat
TOPLAM 25

A- GENEL ŞARTLAR:

1. Türk vatandaşı olmak.
2. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
4. Askerlik ile ilişiği olmamak,
5. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;
a.Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.
b. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.
c. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.
6. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek.
7. Her aday ilan edilen kadrolardan, listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
8. Kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular http://personel.akdeniz.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir.
Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara her hangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır.
Bu ilan tebligat yerine geçecektir.

B- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

1. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden 06.07.2020 – 10.07.2020 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.
2. Online başvurular dışında şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3. Her aday ilan edilen kadrolardan, listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
4. Kadro ve pozisyonlardaki talepler (Kumluca Temizlik Görevlisi alımı hariç) Antalya ili Merkez ilçeleri (Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu) düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibarıyla Antalya il merkezinde ikamet edenlerin başvuruları dikkate alınacaktır.

C- NOTER KURA İŞLEMLERİ

1. Noter kura çekimi 17.07.2020 tarihinde saat 09.30’da Üniversitemiz İletişim Fakültesinde yapılacaktır.

Adaylar istemeleri halinde Üniversitemiz web ana sayfasından (https://www.akdeniz.edu.tr/) adresinden kura çekimini canlı olarak izleyebilecektir. COVİD-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona herhangi bir aday alınmayacaktır.
2. Noter tarafından, açık iş sayısının 4 (dört) katı oranında asil ve açık iş sayısının 4 (dört) katı oranında yedek aday belirlenecektir.
3. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5 inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

D- SÖZLÜ MÜLAKAT İŞLEMLERİ

1. Noter tarafından seçilen ve “asil aday” listesinde yer alan adaylar, genel kültür, genel yetenek, mesleki bilgi ve becerilerine ilişkin 23-24.07.2020 tarihlerinde Üniversitemiz Atatürk Konferans Salonunda saat: 09:30’dan itibaren sözlü mülakata sıra ile alınacaklardır. Mülakat neticesinde Sınav kurulunca açık iş sayısı kadar asil ve açık iş sayısı kadar yedek aday belirlenecek olup, sonuçlar 27.07.2020 tarihi mesai bitimine kadar http://personel.akdeniz.edu.tr internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.
Sözlü Mülakat Tarihleri : (Mülakatlara katılımlarda maske takılması zorunludur.)
Temizlik Hizmetleri : 23.07.2020
Koruma ve Güvenlik Hizmetleri : 24.07.2020
Bakım ve Onarım Hizmetleri : 24.07.2020

E- BELGE TESLİMİ

Sözlü mülakat işlemleri sonucu asil listede yer alarak atanmaya hak kazanan adayların 10-11.08.2020 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki belgeleri Rektörlük binası İşçi Şube Müdürlüğü’ne (zemin kat) teslim etmesi gerekmektedir.
1. Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2. İkametgah (E-devlet üzerinden alınabilir)
3. Askerlik Durum Belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir)
4. SGK Hizmet Dökümü (E-devlet üzerinden alınabilir)
5. Adli Sicil Kaydı (E-devlet üzerinden alınabilir)
6. Diploma fotokopisi (aslı ile birlikte)
7. Koruma ve Güvenlik Görevlisi için;
a. Özel Güvenlik Görevlisi Sertifikası ve Güvenlik Kimlik Kartı fotokopisi (aslı ile birlikte)
b. Tam teşekküllü Sağlık Kurulu (Heyet) Raporu,
8. Temizlik ve Bakım Onarım Hizmetleri için “Sağlık Raporu”,
DİKKAT: Sözlü mülakat sonucu yedek aday listesinde yer alanlar belge teslimi yapmayacaklardır.

F- BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ, SONUÇLARI VE İŞE BAŞLAMA

1. Atama hakkı kazanan ancak işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlanmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.
2. Müracaat sonunda gerçeğe aykırı belge ya da beyanda bulunan adaylar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. İdaremiz tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
3. Yedek olarak atanmaya hak kazanan adaylar asil adayların taşıdığı şartları yerine getirmelidir.
4. Göreve başlamaya hak kazananların asil adayların sonuçları 27.07.2020 tarihi mesai bitimine kadar http://personel.akdeniz.edu.tr internet sitesinden ilan edilecektir. Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
5. Yapılan sözlü mülakat sonucunda asil olarak belirlenenlerin, yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır.
İlanen duyurulur.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.